У даній статті ми тезисно підкреслимо основні особливості, можна сказати тонкощі, різних видів покрівельних матеріалів. Сподіваємось, що це допоможе вам обрати матеріал для покрівлі та ознайомить вас із ключовими параметрами вибору.
Кращий матеріал для покрівлі скатних дахів?
Металочерепиця або фальц, бітумна покрівля чи натуральна черепиця, а може сланець?.
Всі перераховані види покриттів придатні для облицювання скатних дахів, різниться тільки мінімальний кут нахилу. Для більшості листових матеріалів він становить 12 °, для штучних – від 20 °. Виняток серед останніх становить м’яка черепиця, яку, як і листові покриття, можна монтувати на покрівлі з кутом від 12 ° до 90 °. Вона також ідеально підходить для покрівель складної конфігурації..
Найдорожчий покрівельний матеріал. Виправданий вибір?..
У цій групі першість належить, безумовно, натуральним покриттям – керамічній і сланцевій черепиці. Втім, їх ціна цілком виправдана їхніми перевагами – сами з таким матеріалом Ваша покрівлю можна назвати довічною. Словом, це чудові матеріали для елітного будівництва.
Бюджетне рішення. Оптимізуємо? Якщо на першому місці стоїть економія, наприклад, при будівництві гаража або господарського приміщення, де не так важливі довговічність та естетика, варто придивитися до такого матеріалу, як профнастил. При облицюванні покрівлі житлового будинку або дачі бюджетним рішенням стане металочерепиця та одношарова гнучка черепиця.
Який самий довговічний матеріал для покрівлі?
Безперечні лідери за терміном служби – це знову керамічна черепиця та сланець. Їх властивості зберігаються незмінними протягом 150-ти, а то і 200 років. Майже настільки ж довговічні цементно-піщана та композитна черепиці. Також не варто виключати з розгляду багатошарову гнучку черепицю, термін служби якої може доходити до 60-ти років, що майже відповідає середній тривалості життя людини. Про естетику? Хоча краса – параметр суб’єктивний, все ж очевидно, що естетичні якості багатошарової гнучкої черепиці, композитної черепиці, сланцевої плитки, керамічної і цементно-піщаної черепиці значно вище, ніж у шиферу або профнастилу.
Якщо ж мета – домогтися декоративного ефекту при помірному бюджеті, то найкращими матеріалами для покрівлі даху стануть м’яка бітумна та композитна черепиця. Найпростіший в монтажі матеріал. Штучні матеріали в цілому укладати простіше і швидше, ніж листові. З монтажем гнучкої черепиці під силу впоратися навіть “непрофесіоналові”. Укладання композитної черепиці теж не вимагає спеціальних будівельно-монтажних навичок.
Екологічний варіант даху.
Зрозуміло, що найбільш безпечні з екологічної точки зору натуральні матеріали: природний камінь, кераміка. Однак та інші покриття – композитна черепиця, металочерепиця, профнастил – не завдають шкоди навколишньому середовищу і здоров’ю людей. Єдиний виняток – азбестоцемент, що вважається канцерогенним. За поєднанню хороших експлуатаційних властивостей, естетичної привабливості та доступної ціни на перших позиціях виявляться м’яка бітумна черепиця та композитна черепиця (хоча останню все-таки не можна назвати дуже дешевим рішенням). Металочерепиця також популярна на українському ринку покрівельних матеріалів, але вона значно програє за такими параметрами як: декоративні якості, комфорт (через низьку шумоізоляцію матеріалу) і довговічність..
Потрібен висновок?.
Проаналізувавши види та ціни покрівельних матеріалів для даху, можна прийти до висновку, що практично всі вони знаходять застосування в тому чи іншому сегменті малого будівництва. Не можна однозначно відповісти на питання, який матеріал краще для покрівлі будинку: в різних випадках мають значення різні характеристики. Безсумнівно лише одне: незалежно від виду покриття важливо, щоб його якість відповідала заявленому виробником, а ми – Покрівельний, про це подбаємо.